Джерело: ink drop/Adobe

Російська компанія оприлюднила новий фонд, призначений для фінансування операцій з майнінгу криптовалют у країні.

Новий пайовий інвестиційний фонд буде доступний для кваліфікованих інвесторів, які зможуть інвестувати мінімум 300 000 рублів (приблизно 4 000 доларів США), і ці гроші будуть використані для придбання обладнання для майнінгу криптографії та оплати електроенергії та інших операційних витрат, повідомляє російське ділове видання «Коммерсантъ». повідомили.

Фонд сподівається залучити близько 500 мільйонів рублів, йдеться в повідомленні.

У звіті Коммерсант наголошується, що потенційно висока прибутковість інвестицій у сектор майнінгу криптовалют супроводжується високим ризиком. У ньому також сказано, що існує недостатнє регулювання простору і що російський центральний банк розглядається як загалом вороже налаштований до криптовалюти.

Нещодавно цього тижня російський центральний банк попередив, що легалізація криптовалюти може підірвати фінансову систему країни.

За даними «Коммерсанта», запуск фонду ще підлягає дозволу регуляторів у Росії. Проте галузеві спостерігачі вважають, що є хороші шанси, що фонд може бути затверджений, і що центральний банк «пом’якшив своє ставлення» до майнінгу криптовалют, йдеться у звіті.

Російський центральний банк раніше заборонив включення цифрових активів у взаємні фонди, але деякі взаємні фонди, які інвестують у компанії, що працюють на технології блокчейн, були схвалені.

Майнінг в Росії стає все більш популярним

Олександр Баришніков, керівник відділу розвитку російської майнінгової компанії BitRiver, розповів «Коммерсанту», що в Росії спостерігається «вибухове зростання інтересу» до майнінгу криптовалют, в тому числі з боку великих банків та інвестиційних компаній.

Він пояснив, що його фірма знаходиться на завершальній стадії переговорів щодо великих інвестиційних угод у кілька проектів криптомайнінгу в «промисловому» масштабі в багатій на енергію країні.

Вважається, що зростання інтересу до криптомайнінгу в Росії сталося через звуження інших інвестиційних можливостей у країні.

Росія також вказується як природне місце для операцій з майнінгу криптовалют, враховуючи її прохолодний клімат і велику кількість недорогої енергії. Крім того, деякі припускають, що Росія повинна прийняти криптовалюту, оскільки санкції Заходу завдають шкоди традиційній галузі країни.

У грудні минулого року повідомлялося, що Росія перебуває на порозі легітимізації індустрії криптомайнінгу офіційно легалізував майнінг. Однак у січні цього року Мінфін Росії заявив, що прогрес щодо запропонованого рахунок за майнінг «застопорився».