Фото: © Thomas Dutour Dreamstime.com.jpg

Регулювання в морському секторі рухається надто повільно, щоб встигати за змінами в галузі, особливо щодо транспортування електромобілів (EV) і літій-іонних (li-ion) акумуляторів.

Делегатам вчорашньої конференції «Літій-іонні батареї в логістичному ланцюгу поставок» у Лондоні повідомили, що використання літій-іонних акумуляторів зросте в десять разів, з 650 000 ГВт-год до 6,5 мГВт-год, і для регулювання їх транспортування, включно з електромобілями, необхідні нові правила.

Директор відділу морської безпеки Міжнародної морської організації Хейке Деггім заявив, що необхідні термінові дії, щоб подолати виклики, пов’язані зі збільшенням кількості незадекларованих і неправильно задекларованих небезпечних вантажів.

«Необхідно терміново вжити заходів для забезпечення безпеки суден і екіпажів», — сказала вона.

А директор з управління ризиками в TT Club Перегрін Сторрс-Фокс сказав делегатам, що хімія для літій-іонних акумуляторів розвивається швидко, але оновлення кодів небезпечних товарів відбувалося лише кожні два роки.

Він сказав, що останнім прикладом льодовикового темпу регулювання є поправка 42, яка вимагатиме «суттєвих змін» у тому, як вантажовідправники декларують свій вантаж. Чинні положення дозволяють деяким небезпечним вантажам залишатися незадекларованими. «Товари класу 9», різні розділи коду, можуть підпадати під дію цих спеціальних положень, і літієві батареї, включно з електромобілями, можуть транспортуватися відповідно до цих положень.

Містер Сторрс-Фокс сказав Loadstar Поправка 42 означатиме, що потрібно менше документації, але вантажовідправники повинні будуть декларувати, що небезпечні вантажі, такі як літій-іонні батареї, включені до вантажу, додаючи: «Поправка 42 буде затверджена до кінця цього року, але не стане остаточною. обов’язкові до січня 2026 року.

«Нормативне середовище було створено для іншої епохи».