Джерело: AdobeStock / tashatuvango

Проблемна криптокредитна фірма Babel Finance працює над новим планом залучення грошей за допомогою стейблкоїна, що підтримується криптовалютою.

Новий стейблкоїн, який пропонується, називається Babel Recovery Coin. План полягає в тому, щоб монета підтримувала ринкову ціну в 1 долар за допомогою системи торгових стимулів і підтримки біткоін (BTC) і ефіріум (ETH).

Нову монету запропонував співзасновник Babel Finance Ян Чжоу, який зараз є одноосібним директором сінгапурської компанії, як спосіб погашення кредиторів, одночасно даючи компанії шанс продовжувати роботу.

Новина про план відновлення була першою повідомили на Bloomberg, а пізніше обговорювалося криптоспільнотою в Twitter, де один користувач висміяв пропозицію як спробу «повернути все за одну угоду»:

Мораторій на захист подано

Згідно зі звітом Bloomberg, Ян подав до Верховного суду Сінгапуру мораторій на захист, попросивши суд не дозволити кредиторам діяти проти компанії протягом шести місяців, поки тривають переговори щодо плану відновлення.

Як повідомляється, у заяві Ян також звинуватив у проблемах Babel співзасновника Ван Лі, який покинув компанію в грудні минулого року. За оцінками, 525 мільйонів доларів BTC, ETH та інших криптовалют було втрачено в результаті торгової діяльності під керівництвом Вана.

«[…] Ризикована торгова діяльність, схоже, здійснювалася виключно Ваном», – йдеться в заяві Bloomberg.

Ні Ван Лі, ні Ян Чжоу поки що публічно не прокоментували цю доповідь.

Подібності з іншими стейблкойнами

Завдяки підтримці BTC і ETH, Babel Recovery Coin має деякі спільні риси з децентралізованими стейблкойнами, такими як MakerDAO. DAI, який підтримується кошиком інших криптовалют і стейблкойнів. Це також згадує про невдалий алгоритмічний стейблкоїн TerraUSD (UST), яку опальний засновник Terra До Квон підтримав біткойнами перед її крахом.

Babel Finance розпочала роботу в Китаї за підтримки ряду відомих інвесторів, орієнтованих на Китай, зокрема Sequoia Capital China, Tiger Global і Dragonfly Capital. Пізніше фірма відкрила магазин у Сінгапурі, де зараз знаходиться її головний офіс.

Babel є однією з багатьох фірм, що займаються кредитуванням криптовалюти, які зіткнулися з проблемами під час останнього спаду ринку криптовалют. Інші фірми в цій же категорії включають збанкрутілих американських криптокредиторів за Цельсієм, BlockFiі Voyager Digitalа також збанкрутілий криптохедж-фонд Капітал трьох стріл (3AC).