Джерело: willyam/Adobe

Дані з нового південнокорейський податковий звіт розкрив деталі сотень криптовалют кити з монетами на мільйони доларів США на закордонних криптобіржах.

Нові правила оподаткування, які набули чинності цього року вимагати від власників криптовалют декларувати свої активи на іноземних криптоплатформах.

За інформацією південнокорейського ЗМІ економістдані були надіслані Національною податковою службою (NTS) на запит депутата Ян Кюн Сука, члена Комітету з планування та фінансів Національної асамблеї.

Дані були знеособлені перед оприлюдненням, але вказують на те, що тепер NTS має ідентифікаційні дані сотень високоцінних власників криптовалют.

Основні дані включають наступне:

  • 619 мешканців Сеула задекларували криптохолдинги на суму 6 мільярдів доларів, які зберігаються за кордоном
  • 325 осіб у провінції Кьонгі (найзаможнішому регіоні країни) повідомили про криптохолдинги за кордоном на загальну суму 806 мільйонів доларів
  • У південному місті Тегу 45 осіб повідомили про загальну суму 117 мільйонів доларів
  • У портовому місті Інчхон 55 осіб повідомили про загальну суму в 99 мільйонів доларів

Люди у віці 30 років повідомили про найбільшу кількість криптовалют.

Середньостатистична особа цієї вікової групи заявила про наявність понад 15,7 мільйонів доларів на закордонних біржах і гаманцях

Карта Південної Кореї.
Карта Південної Кореї. (Джерело: TUBS [CC BY-SA 3.0, edited])

Південнокорейські Crypto Whales накопичують більше монет?

Південнокорейське законодавство вимагає від фізичних осіб і корпорацій, чиї закордонні активи перевищують 370 000 доларів США, повідомляти інформацію про свої активи NTS.

У минулому це застосовувалося лише до готівки, акцій, облігацій, цінних паперів колективного інвестування та звичайних деривативів.

Але нова система податкової звітності означає, що з минулого року криптовалюта також повинна бути включена в декларації.

НТС не розкрила подробиць ні про те, які монети південнокорейці зберігають за кордоном, ні про платформи, на яких вони зберігають свої токени.

Штаб-квартира Національної податкової служби Південної Кореї.
Штаб-квартира Національної податкової служби Південної Кореї. (Джерело: Minseong Kim [CC BY-SA 4.0])

Ян заявив:

«Ми очікуємо, що дані, пов’язані з віртуальною валютою, продовжуватимуть накопичуватися. НТС повинна активно заохочувати [individuals and companies] які мають віртуальну валюту, щоб звітувати точно».

Депутат підсумував:

«Треба ретельно запобігти [crypto-powered] ухилення від сплати податків.”

Раніше цього місяця фінансові регулятори оголосили, що національний крипторинок пережив сплеск у першій половині року, досягнувши загальної ринкової капіталізації в 21,1 мільярда доларів.