© Мартінмарк

Американські експортери все ще дуже обурені судноплавними лініями, але віддають належне американським законодавцям за допомогу в розв’язанні кризи ланцюга поставок, яка перешкодила їхнім можливостям постачати свою продукцію у світ.

Президент і генеральний директор Ради з експорту молочної продукції США Кріста Харден заявила делегатам на JOCЦього тижня на конференції TPM23 у Лонг-Біч вона не знала, що було б без закону.

Вона мала на увазі Закон про реформу морського судноплавства 2022 року (OSRA22), який був підписаний у червні минулого року та встановив жорсткіші стандарти для перевізників, щоб забезпечити доступність пропускної здатності для американських експортерів.

У зв’язку з різким зростанням обсягів вантажоперевезень з Азії до США та дефіцитом контейнерів через завантаженість портів, які надовго затримували обладнання на кораблях, компанії звинувачували в тому, що вони повертають ящики, щойно їх повертають імпортери, замість того, щоб надати їх експортерам. .

Незважаючи на те, що перевізники офіційно не визнавали цього, у багатьох випадках вони вирішили скористатися перевагами бурхливої ​​прибуткової імпортної торгівлі в США, а не втрачати контейнери у своїх системах на кілька тижнів через замовлення експорту в США за частку прибутку.

«Це було боляче і дорого коштувало нашій галузі», — сказала пані Харден, посилаючись на телефонний дзвінок від одного великого експортера молочної продукції, який зірваним голосом розповів їй про свою боротьбу змусити перевізників забрати його продукцію. У розпачі йому довелося вдатися до доставки сиру клієнтам авіаперевезеннями без збитків, щоб виконати свої контракти.

До OSRA22 вантажовідправники бачили, як їхні замовлення відхилялися, і вони не могли захистити обладнання та шасі. Це призвело до того, що деякі вантажовідправники сільськогосподарської продукції придбали власні шасі, щоб принаймні мати доступний транспорт, якщо їм на якомусь етапі запропонують місце на кораблі.

«У нас були склади, заповнені сухим молоком, яке чекало на відправку», — сказала пані Харден, зазначивши, що сільськогосподарська продукція швидко псується та має обмежений термін зберігання.

У рамках консультацій напередодні OSRA22 пані Харден спробувала зв’язатися з генеральними директорами великих транстихоокеанських перевізників. Вона сказала: «Деякі були дуже доступні для нас, але не всі».

Тим часом під час пізнішої панельної дискусії американські експортери розповідали шокуючі історії про надзвичайно низький рівень обслуговування, який вони отримували на піку буму попиту в Азії та США від перевізників, яких досі вважали партнерами в ланцюжку поставок.

«Ми пройшли через кілька неприємних обставин, — сказав Карл Варнер, віце-президент із логістики компанії Fornazor International у Нью-Джерсі. «Ми дізналися, де ми підходимо. Ми дізналися своє місце.

«Наш вантаж був не більш ніж зручним транспортним засобом для перевізників», — сказав він, додавши, що його тарифи зросли на 600%. «Ми відкрили газету і прочитали про величезні прибутки перевізників, коли вони при кожній нагоді стягували з нас плату за простой і затримання».

Джой Рунфола, керівник відділу логістики компанії Air Liquide, що базується в США, але належить Франції, і є постачальником промислових, медичних і спеціальних газів, погодився. Вона сказала: «Перевізники заробляли гроші безперервно на зборах D&D, стягуючи з нас кожен нікель і копійку за збори, які були поза нашим контролем».

Проте зараз американські експортери знову бачать, як перевізники звертаються до них із кришкою в руках для їхнього бізнесу.