Горизонт Ер-Ріяда © Wajd Ramadan

Саудівська Аравія потрапила в газетні заголовки своєю багатомільярдною підтримкою футболу, гольфу та боксу, яку критики відкидають як відмивання спорту, спрямовану на те, щоб відвернути увагу від жахливої ​​ситуації в країні з дотриманням прав людини.

Але часто забувають про те, що пустельне королівство також вкладає приблизно 133 мільярди доларів у логістичну інфраструктуру та потужності для обробки вантажів, намагаючись диверсифікувати свою економіку та збільшити ненафтовий ВВП.

Його мета — стати не лише регіональним, а й глобальним центром логістики, оскільки Дубай так довго мав це поле для себе.

У морському секторі очікуються масштабні проекти з модернізації портів і терміналів, а також для розробки нових шлюзів і впровадження нових торговельних шляхів. Мета полягає в тому, щоб до 2030 року щорічний контейнерний вантажообіг країни збільшився більш ніж у чотири рази до 40 млн. теу.

Залізнична мережа країни буде значно розширена, з’єднуючи порти Саудівської Аравії в Червоному морі та Перській затоці, у той час як існує ціль подвоїти потужність повітряних вантажів щонайменше до 4,5 млн. тонн.

Аеропорт Ер-Ріяда має бути перетворений на величезний авіаційний хаб із шістьма паралельними злітно-посадковими смугами та «спеціальною інтегрованою зоною логістики» площею близько трьох мільйонів квадратних метрів. Там знаходиться штаб-квартира нової національної авіакомпанії Riyadh Air.

Саудівська Аравія також оприлюднила «Головний план логістичних центрів» для посилення локального, регіонального та міжконтинентального зв’язку для міжнародних торговельних мереж і глобальних ланцюгів постачання. Буде побудовано приблизно 40 логістичних центрів, які охоплять площу понад 100 мільйонів квадратних метрів, приблизно половина цієї кількості існує зараз, порівняно з лише двома у 2020 році.

«Саудівська Аравія має ресурси та амбіції, щоб стати головним регіональним і глобальним центром протягом наступного десятиліття – каналом для торгівлі між деякими з найшвидше зростаючих ринків в Азії та Африці, а також обслуговувати решту Близького Сходу та частини Європи», – сказав Джон Меннерс-Белл, генеральний директор дослідницької консалтингової компанії Transport Intelligence.

«Його великий внутрішній і експортний ринок дасть йому перевагу перед іншими портами-хабами в регіоні, які в основному зосереджені на перевалці».

Відкривши минулого року офіси в Дубаї та Абу-Дабі, швидкозростаюча данська компанія Scan Global Logistics тепер твердо націлена на ринок Саудівської Аравії.

«Він переживає глибоку трансформацію, відзначену вражаючим і швидким прогресом. Як із соціальної, так і з економічної точки зору, цей перехід був чимось іншим, як вражаючим, принаймні на мій погляд», — сказав доктор медицини ОАЕ Айман Каббара. Loadstar.

Він сказав: «Стратегічний вихід Саудівської Аравії до Червоного моря та її близькість до Африки стануть головними перевагами».

Коментуючи виражене занепокоєння деякими інвесторами DSV, після оголошення про створення спільного підприємства Neom Neom у Саудівській Аравії вартістю 10 мільярдів доларів США, пан Меннерс-Белл сказав: «Очевидно, що керівництво та акціонери DSV повинні приймати власні інвестиційні та операційні рішення. Але якщо вони вийдуть із цього контракту, це підніме питання щодо ведення бізнесу в багатьох інших частинах світу, які не прийняли західних цінностей.

«Наприклад, чи варто їм залишатися в Китаї, враховуючи етичні проблеми щодо поводження з уйгурською громадою? Зрештою, величезна економічна потужність Саудівської Аравії зробить ринок неможливим для логістичних компаній».