Джерело: yamasan/Adobe

Криптошахраї націлені на людей похилого віку Японський одинаки в соціальних мережах і додатках для знайомств. Але самотні японські серця середнього віку теж опиняються на прицілі шахраїв. А деякі шахраї, схоже, націлені на ще молодших людей.

У колонці для Ніккан Гендайфінансовий радник Куроїва Ясуші написав:

«Одинокі люди похилого віку самотні. Я розумію, що. однак, [crypto scammers] які полюють на них, тепер лютують. Жертви криптошахрайства зараз виступають одна за одною».

Куроїва навів приклад одного зі своїх клієнтів – чоловіка за 60 років – який звернувся до нього за порадою щодо Bitcoin (BTC). Під час їхньої розмови чоловік розповів, що спілкувався з «жінкою» в додатку для знайомств. Вона сказала, що хоче, щоб він інвестував у BTC через певну платформу.

Останнім часом шахраї, які використовують додатки для знайомств, прагнуть спрямувати своїх жертв на фіктивні платформи для торгівлі криптовалютою. Як тільки вони контролюють кошти своєї жертви, шахраї зазвичай припиняють контакт.

Деякі також намагаються змусити жертв придбати «пакети для майнінгу криптовалют», які пропонують «гарантований» щомісячний прибуток. Ряд таких схем – в Японії, в інших місцях Східної Азіїі далібули викриті як шахрайство або більш звичайне шахрайство.

Куроїва пояснив, що зрештою йому вдалося допомогти клієнту визначити «підозрілу» природу «жінки», з якою він спілкувався. Але він попередив, що «самотні люди похилого віку повинні бути обережними», користуючись програмами чату, і усвідомлювати зростаючу небезпеку «шахраїв криптовалют».

Криптошахраї, які шукають японських самотніх сердець – різного віку

ЗМІ Ніко Відео повідомили, що криптошахраї також полювали на молодших жертв на таких платформах, як Line, Twitter і Instagram. ЗМІ повідомили, що шахрайські організатори багаторівневого маркетингу (MLM) пропонували підліткам «гарантований» прибуток до 40% на менших частках.

У багатьох випадках шахраї видавали себе за багатих і привабливих молодих чоловіків, намагаючись змусити молодих жінок записатись на «підроблені» криптовалютні «інвестиційні тренінги».

ЗМІ зазначили, що уряд у відповідь збільшив кількість «фінансової освіти», яку він надає «учням молодших і старших класів».

Урядове попередження

І Сага Шимбун повідомили, що 30-річний чоловік із Кашіми став жертвою криптошахрайства, в результаті якого він втратив у кишені майже 56 000 доларів.

Офіцери поліції пояснили, що чоловік почав спілкуватися з «сінгапуркою» в соцмережі в середині грудня минулого року.

Жінка сказала йому, що «заробляє понад 200 000 доларів на місяць», торгуючи криптовалютою, і переконала його інвестувати в монети.

Як пояснила поліція, чоловік купив монети на 56 000 доларів і відправив їх на торгову платформу, здійснивши загалом шість транзакцій. Однак до середини січня почали виникати проблеми. Інша особа, яка стверджувала, що є співробітником криптовалютної біржі, зв’язалася з чоловіком і повідомила, що його монети «заморожено».

Згодом чоловік зрозумів, що не має доступу до своїх коштів. Тепер розуміючи, що його обдурили, він нарешті написав заяву в поліцію.

У 2021 році національний сторожовий пес попередили чоловіків 30-49 років пам’ятати про ризики, пов’язані з інвестуванням у криптовалюту за порадою незнайомців.