Джерело зображення: Bloomberg

У п’ятницю законодавці США провели зустріч із Федеральною резервною системою та Федеральною корпорацією страхування депозитів, щоб обговорити швидкий і приголомшливий крах Silicon Valley Bank (SVB).

Повідомляється, що представник Демократичної партії США Максін Вотерс обговорено з офіційними особами двох федеральних банківських регуляторів, а також Департаменту фінансів через кілька годин після краху SVB. На зустрічах були присутні депутати як від Демократичної, так і від Республіканської партій.

«Я стурбована крахом Silicon Valley Bank, який став другим за величиною банкрутством банку в історії США», — йдеться у заяві Уотерс, додавши, що вона уважно стежить і збирає членів Комітету з регуляторними органами, щоб зрозуміти останні події навколо закриття. банку Silicon Valley Bank (SVB). Вона додала:

«Я ціную DFPI та FDIC за рішучі дії сьогодні, і я залишаюся впевненим у фінансових ринках Америки та здатності наших регуляторів захищати споживачів та інвесторів».

Silicon Valley Bank, один із найпопулярніших кредиторів для стартапів у сфері технологій та розвитку Кремнієвої долини, банкрутував 10 березня. потрапляє в руки Федеральної корпорації страхування депозитів (FDIC). У п’ятницю федеральне агентство взяло під контроль банк і створило Національний банк страхування вкладів Санта-Клари, який тепер зберігає застраховані депозити SVB.

Кілька інших законодавців також заявили, що також стежать за ситуацією. У п’ятничному твіті представник Ро Ханна сказав він звернувся до Білого дому та Міністерства фінансів, щоб обговорити ситуацію з банком.

Крім того, у п’ятницю міністр фінансів США Джанет Єллен зустрілася з банківськими регуляторами, включаючи FDIC, щоб обговорити крах SVB. У заяві вона сказала, що банківська система «залишається стійкою», а регулятори мають ефективні інструменти для вирішення подібних подій.

Примітно, що швидкий крах Silicon Valley Bank стався лише через два дні після краху криптовалютного банку Silvergate. як повідомилиматеринська компанія Silvergate Bank, Silvergate Capital Corporation, оголосила в середу, що вирішила згорнути свою діяльність і ліквідувати свою дочірню компанію.

Silvergate був серед кредиторів, які найбільше постраждали від падіння FTX у листопаді минулого року. Криптобанк переніс біг після краху FTX, і йому довелося продати боргові цінні папери на суму 5,2 мільярда доларів, які вона тримала на своєму балансі, зі значними збитками, щоб покрити близько 8,1 мільярда доларів, виведені користувачами.

Тим часом загострення настроїв користувачів у банківському секторі призвело до того, що акції іншого дружнього до криптографії, Signature Bank, пішли вниз. У п’ятницю акції банку впали майже на 23%, а з початку тижня – більш ніж на 37%.

Криптокомпанії зазнають удару, коли SVB руйнується

Хоча компанії венчурного капіталу та технологічні стартапи найбільше постраждали від краху Silicon Valley Bank, деякі великі криптокомпанії також виявили ризики для банку. По-перше, USDC емітент Circle має 3,3 мільярда доларів своїх резервів USDC у кредитора, що збанкрутував.

Крім того, збанкрутілий криптокредитор BlockFi 227 мільйонів доларів у незастрахованих коштах, які застрягли на рахунку кредитора-банкрота. Крипто-орієнтована венчурна компанія Pantera також може мати невідомий рівень впливу на крах SVB.

Фонд Avalanche, який підтримує блокчейн Avalanche, Yuga Labs, організація, що стоїть за проектом Bored Ape Yacht Club NFT та деякі інші колекції «блакитних фішок», а також компанія Web3 Proof — це деякі інші криптокомпанії, які сильно постраждали від нещодавнього крах Silicon Valley Bank.